Najmłodsza stypendystka z Kalina

W środę, 17 października w Sukcesji odbyła się po raz 24 uroczysta gala wręczenia stypendiów Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole dla wybitnie utalentowanych uczniów. Wśród dwudziestu dwóch stypendystów znalazła się uczennica Szkoły Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Kalinie – Laura Gałązka.
Laura jest laureatką konkursów języka angielskiego, konkursów ortograficznych, literackich i czytelniczych. Zajęła między innymi: IV miejsce w województwie w Międzynarodowym Konkursie Języka Angielskiego „The Big Challenge”, II miejsce w Ogólnopolskim Teście Ortograficznym, zdobyła tytuł laureata Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego Olimpus, tytuł Superżaka Gminy Rzgów za osiągnięcia w konkursach o zasięgu ponadgminnym, I miejsce w Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania.

Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy Szkole jest organizacją pozarządową, która od 1990 r. prowadzi działalność wspierającą placówki oświatowe z Łodzi i z województwa oraz uczącą się w nich młodzież. Jedna z form tego wsparcia to coroczne wręczanie stypendiów wybitnie utalentowanym uczniom. Stypendystów zgłaszali dyrektorzy szkół, w których wytypowani kandydaci zdobywają wiedzę.

Gratulujemy Laurze i jej Rodzicom oraz życzymy kolejnych sukcesów.

Tekst: Grażyna Marianowska, foto: Anna Gałązka
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=