Gratulacje, księże dziekanie!

1 września metropolita łódzki, arcybiskup Grzegorz Ryś, mianował naszego księdza kanonika Krzysztofa Florczaka dziekanem dekanatu tuszyńskiego na kolejną pięcioletnią kadencję.
Ks. kanonik K. Florczak pochodzi z miejscowości Góra Św. Małgorzaty. Przez kilka lat był proboszczem w Karlinie, gm. Grabica. W 2013 roku trafił do Rzgowa po śmierci poprzedniego proboszcza ks. Tadeusza Malca. Można znaleźć wiele przykładów na dobrą jego współpracę z lokalnym samorządem. Systematycznie udostępniał świątynię, gdy Gminny Ośrodek Kultury funkcjonował w ciasnym budynku, a dom kultury był dopiero w budowie.

Nigdy nie odmawia, gdy trzeba zorganizować zbiórki na pomoc charytatywną. Ostatnio, udało się zebrać 6 tysięcy na pomoc ofiarom wybuchu w Libanie, podczas gdy w łódzkich parafiach odzew bywał znikomy, bo zebrano na przykład kilkusetzłotową kwote! 

We współpracy ze wspólnotą parafialną podjął dzieło rewaloryzacji rzgowskiej zabytkowej świątyni, pochodzącej z XVII wieku. To dzieło ze względu na rozmach trzeba było podzielić na wiele lat. Jednak program, wspierany przez mieszkańców i samorząd, Ministerstwo Kultury oraz Łódzki Urząd Wojewódzki jest w trakcie realizacji. Świątynia zmieniła się od zewnątrz, a prace nad ołtarzem głównym  otwierają program rewaloryzacji wnętrza świątyni.

Włodzimierz Kupisz
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=