Zamknij komunikaty

Awans nauczycielki Natalii Chrabelskiej

W czwartek, 4 sierpnia 2022 roku w ratuszu burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński wręczył akt nadania tytułu nauczyciela mianowanego Natalii Chrabelskiej ze Szkoły Podstawowej w Guzewie. W kameralnej uroczystości wzięły udział również: Dorota Kwaśniewska, dyrektorka rzgowskiej placówki oraz Marta Pietrusińska i Paulina Biesiacka odpowiedzialne za oświatę w Urzędzie Miejskim w Rzgowie.
Nauczycielka nauczania początkowego Natalia Chrabelska  sama o sobie mówi skromnie: "- Urodziłam się, żeby pracować z dziećmi". Już na Uniwersytecie Warszawskim studiując pedagogikę wczesnoszkolną miała marzenia, by trafić do szkoły, gdzie będzie mogła realizować swoje pomysły - tych awansowanej właśnie nauczycielce nigdy nie brakowało. Już gdy była nastolatką, mieszkając w małej miejscowości Rytel w Borach Tucholskich zdecydowała się założyć drużynę harcerską skupiając wokół siebie rówieśników.

Jako drużynowa organizowała obozy, biwaki, rajdy, akcje charytatywne... Dzięki harcerstwu poznała męża i osiedliła się w Pabianicach. Gdy pojawiła się możliwość pracy w Guzewie nie wahała się nawet przez moment. Swojej decyzji nigdy nie żałowała. Codziennie dojeżdża 15 kilometrów mijając po drodze pabianickie podstawówki. Powrót autobusami z przesiadkami zajmuje jej często ponad godzinę.

- Szkoła Podstawowa w Guzewie to placówka, która idealnie wpisuje się do koncepcji szkoły o jakiej marzyła zawsze pani Natalia – mówi jej szefowa dyrektor Dorota Kwaśniewska. - Liczba klas nie jest duża co sprawia, że dziecko w niej nie jest anonimowe. Klasy nie są tak liczne jak w innych szkołach, dzięki czemu nauczyciel poświęca każdemu uczniowi więcej czasu. Rodzice dzieciaków znają się doskonale dzięki czemu współpraca z nimi przynosi wiele korzyści w codziennej pracy. 

Jest jeszcze jedna rzecz, która sprawiła, że nawet gdy przychodziły gorsze chwile, Natalia Chrabelska pozostawała wierna swojemu wyborowi: Rada Pedagogiczna. Ludzie, dzięki którym zawsze mogła liczyć na wsparcie, ludzie dzięki którym atmosfera współdziałania motywuje do nowych wyzwań.

Przez 20 lat swojej pracy starała się przygotować swoich wychowanków do późniejszej dojrzałej edukacji. Przez zabawę rozbudzała zamiłowanie do literek, przez gry i konkursy zachęcała do aktywności fizycznej. Proste czynności domowe jak wbijanie z dziećmi gwoździ, rozstawianie namiotów, nauka wiązania krawatów, czy prasowanie stały się jej znakiem firmowym. Gdy dzieje się coś ważnego świecie sportu jej klasa zmienia się w biało-czerwoną strefę kibica. Aby dzieciaki zachęcić do kibicowania, obstawiają wyniki naszej reprezentacji. Tylko w ostatnim roku jej klasa była na 8 wycieczkach. Bo klasa, jak mówi: "to nie mury, to relacje które kiedyś dzieciaki docenią".

- Natalia Chrabelska nie jest dla swoich wychowanków Panią Natalią - jest Panią Natalką na widok której zawsze biegną, do której się przytulają, do której klasy wracają na przerwach gdy są już starsi... – podkreśla dyr. Dorota Kwaśniewsk. -  Potrafi krzyknąć, bywa surowa, ale wszystko co robi, robi w trosce o rozwój swoich podopiecznych.

Prywatnie ma trójkę dzieci. Uwielbia podróże, kawę z mlekiem i Prince Polo. Jeździ z mężem na mecze, a zapytana o hobby zawsze z uśmiechem odpowiada: ...moja praca!

Włodzimierz Kupisz
Fot. Mateusz Szczepaniak
 
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=