Zamknij komunikaty

BohaterOn – włącz historię!

Uczniowie klasy 4 Szkoły Podstawowej w Kalinie wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii BohaterOn. Akcja ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysyłanie kartek z życzeniami. Pisanie listów poprzedził cykl godzin wychowawczych poświęconych projektowi.
Zajęcia pt. „Mały roznosiciel nadziei” wprowadziły uczniów w tematykę Powstania Warszawskiego. Pozwoliły także poznać losy uczestników i zrozumieć kim jest bohater. Bohater, powtarzając za dziećmi, to osoba, która przełamuje swój strach, broni, pomaga innym, bo kocha świat, życie i ludzi.

Powstanie Warszawskie było zbrojnym wystąpieniem Polaków przeciwko III Rzeszy okupującej Warszawę od września 1939 r. Wybuchło 1 sierpnia i trwało do 3 października 1944 r. Zostało zorganizowane przez Armię Krajową (konspiracyjne wojsko polskie w czasie II wojny światowej) w ramach akcji „Burza”.

Głównym celem zrywu było wyzwolenie stolicy i dalsza walka o wolność. Stawianie czoła okupantowi przez 63 dni było niezwykłym sukcesem i wyrazem odwagi Polaków, w tym dzieci oraz młodzieży. Powstanie Warszawskie ostatecznie upadło, jednak do dziś jest symbolem najwyższego patriotyzmu i poświęcenia w obronie ojczyzny.

Magdalena Mordaka
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=