Fortepian czeka już na pianistów

W niedzielę, 19 listopada 2023 roku w Gminnym Ośrodku Kultury - zasłonięty ciemnymi kotarami - stanął tak długo oczekiwany fortepian koncertowy. Fabrycznie nowy instrument waży około 350 kilogramów, a przywiózł go specjalistyczny samochód.
- Fortepian udało się ostrożnie wnieść trzem mężczyznom w ciągu zaledwie kwadransa – cieszy się Marek  Binkowski, kierownik muzyczny Domu Kultury w Rzgowie. – Teraz instrument musi się zaaklimatyzować w nowej temperaturze otoczenia i wilgotności. Lada dzień przyjedzie stroiciel fabryczny i przygotuje instrument do użycia. Myślę, że pierwsze dźwięki popłyną z niego może za tydzień. 

W połowie wakacji burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński, skarbnik gminy Anna Czarnocka podpisali umowę dotacyjną z wicemarszałkiem województwa Andrzejem Górczyńskim, opiewającą na kwotę 70,7 tysięcy złotych. Taki jest udział Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi w całej transzy zakupów dla GOK, obejmującej przede wszystkim fortepian koncertowy, ale również system nagłośnienia. Obie te pozycje wyceniono łącznie na 112,6 tysięcy złotych.

Do tej pory nasza uzdolniona młodzież oraz zaproszeni muzycy mogli co najwyżej zagrać na pianinie. A przecież od szeregu lat działa w Rzgowie szkoła muzyczna, a GOK  organizuje  koncerty muzyczne oraz spektakle teatralne.  Pianiści będą mogli wreszcie koncertować i akompaniować. 
 
Tekst i fot. Włodzimierz  Kupisz
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=