Grupa hip-hopowa już tańczy

Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie ogłasza nabór do grupy hip hopowej w kategorii wiekowej: 12-15 lat. GOK zaprasza wszystkich zainteresowanych  na zajęcia, które odbywają się w sali tanecznej  w poniedziałki i piątki o godzinie 18.00. Zajęcia ruszają już 12 lutego.
Hip-hop to taniec, z którym spotykamy się stosunkowo często na co dzień. Wystarczy obejrzeć teledyski znanych wykonawców muzyki hip-hop, R&B czy soul takich, jak Ciara, Usher, Missy Elliott, Janet Jackson lub Jennifer Lopez. Mieliśmy także okazję poznać ten styl taneczny bliżej dzięki licznym filmom o tańcu: "W rytmie hip-hopu", "Step up", "Honey", "Street dance" czy "Just dance".

Taniec, z definicji, to przekazywanie sygnałów niewerbalnych przez tańczącego. W hip-hopie to stwierdzenie sprawdza się idealnie. Taniec hip-hopowy to nie tylko techniczne kroki, ale przede wszystkim gesty dodawane do każdego ruchu oraz ekspresja i właściwa mimika odpowiadająca konkretnym emocjom. Poznaj bliżej ten energetyczny taniec!

Hip-hop – historia tańca

Jak większość tańców hip-hop, rozwinął się dzięki muzyce noszącej tę samą nazwę. Co więcej, hip-hop to także nazwa całej kultury ulicznej powstałej dzięki afroamerykańskim społecznościom w Nowym Jorku w latach 70. XX wieku w dzielnicy Bronx. Poza tańcem na kulturę hip-hopową składa się także DJ-ing, rap oraz graffiti.

Hip-hop wyszedł z amerykańskich gett i był wyrazem buntu czarnoskórych mieszkańców nowojorskich dzielnic. W tym ekspresyjnym tańcu wyrażali siebie: swoją fantazję, buntowniczość, witalność oraz często niełatwe emocje. Obecnie hip-hop wchodzi w skład rodziny tańców o nazwie Street Dance i nie sposób mówić o tańcu hip-hopowym bez wyjaśnienia genezy tańców ulicznych.

Taniec hip-hopowy to technika otwarta, związana stylistycznie ze street dance, asymiluje klasyczne techniki hip-hopowe takie jak locking, popinng, funk. Jej upowszechnieniu sprzyjały realizacje teledysków i koncerty wykonawców z kręgu muzyki hip-hop, soul, R’n’B, pop. Taniec hip-hopowy to szereg stylów tańca ulicznego wykonywanych głównie do muzyki hip-hopowej lub ewoluujących jako część kultury hip-hopowej. Znajduje się pod wpływem szerokiej gamy stylów, które powstały w latach 70. i spopularyzowały zespoły taneczne w Stanach Zjednoczonych.

(opr. włok)
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=