Kapsuła czasu już zamurowana w ścianie Domu Kultury

27 czerwca w Rzgowie na budowie Domu Kultury odbyła się uroczystość wmurowania kapsuły czasu w ścianę budowli. W uroczystościu wzięli udział: Mateusz Kamiński, burmistrz Rzgowa, Jan Michalak, przewodniczący Rady Miejskiej oraz Anna Malinowska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej. Dla tej ostatniej placówki w Domu Kultury będzie zarezerwowanych 300 metrów kwadratowych powierzchni. Podczas uroczystości wystąpił Rzgowski Chór "Camerata" oraz przedstawiciele Zespołu Pieśni i Tańca "Rzgowianie".
Fot. Włodzimierz Kupisz
Oto treść Listu do przyszłości
27 czerwca 2018 roku, w rok po 550 rocznicy nadania praw miejskich dla Rzgowa, gdy burmistrzem miasta był Mateusz Kamiński, a Rada Miejska z jej przewodniczący Janem Michalakiem liczyła 15 radnych składamy Rzgowską Kapsułę Czasu, która dla przyszłych pokoleń niech będzie świadectwem naszych dni.
W 2018 roku prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej był Andrzej Duda, Arcybiskupem Metropolitą Łódzkim ksiądz biskup Grzegorz Ryś, proboszczem parafii pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzgowie był ksiądz kanonik Krzysztof Florczak,  a Wojewodą Łódzkim Zbigniew Rau.
Mateusz Kamiński został burmistrzem w wyniku wyborów w 2016 roku uzyskując 1759 głosów na około 3000 osób głosujących.
W roku 2018 gmina Rzgów zajmowała 66,33 km2 powierzchni, w jej skład wchodziło 14 sołectw zamieszkiwanych przez 9874 osób. Wiele z nich przeniosło się z Łodzi i okolic do Rzgowa, bo to jest miejsce dobrego życia. Dowodem tego jest włączenie Rzgowa do sieci miast „CittaSlow”, co nastąpiło w 2017 roku.
W gminie Rzgów w 2018 roku były 3 szkoły, jedno publiczne przedszkole, biblioteka publiczna, Gminna Przychodnia Zdrowia i Gminny Ośrodek Sportu Turystyki i Rekreacji. W tym roku rozpoczęliśmy budowę nowego Domu Kultury, w którego murach dziś właśnie montujemy naszą „Rzgowską Kapsułę Czasu”.
W 2018 roku w gminie Rzgów było13 Kół Gospodyń Wiejskich i 11 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, a prezesem zarządu oddziału gminnego ZOSP RP był druh Dariusz Krzewiński.
Walory Rzgowa doceniają nie tylko ludzie, którzy osiedlają się w gminie, ale także przedsiębiorcy. W 2018 roku było tutaj około 4000 podmiotów gospodarczych i ta liczba sukcesywnie się zwiększa. Dzięki pracy mieszkańców gminy plasuje się ona na wysokich miejscach w rankingach publikowanych przez specjalistyczne portale oraz Ministerstwo Finansów, które podaje że gmina Rzgów zajmuje 36 miejsce spośród wszystkich 2478 gmin w Polsce  według wskaźnika dochodów na jednego mieszkańca.
Dla potomnych, którzy w przyszłości otworzą naszą kapsułę czasu, wkładamy do niej pendrive z filmami o naszej gminie. Jest w kapsule czasu także powietrze ze Rzgowa, aby w przyszłości można porównać czy jego jakość jest wciąż bardzo dobra. Umieszczamy w niej również egzemplarz gazety „Nasza Gmina” oraz najczęściej używany w 2018 roku banknot – 100 złotych i monety 2 i 5 złotych.
Do przyszłych odkrywców naszej kapsuły czasu – apelujemy, abyście po zbadaniu jej zwartości porównali co się zmieniło w Rzgowie, opisali gminę Rzgów Waszych czasów, dołożyli swoje eksponaty dla przyszłych pokoleń i ponownie umieścili kapsułę, aby po latach stała się dobrym świadectwem Waszych czasów.
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=