Karnawał wieńczy Feriadę w GOK

W Gminnym Ośrodku Kultury w Rzgowie w piątek po południu, 20 stycznia 2023 roku odbyły się ostatnie zajęcia w ramach Feriady. W tygodniowych feriach zimowych wzięło udział trzydzieścioro dzieci w wieku 7-14 lat.
 
Na finał przygotowaliśmy stroje karnawałowe, najbardziej oryginalne i piękne przebrania to Jurek Owsiak jak żywy, torebka frytek, Arab, księżniczka, aniołek, ważka, clown itd. We wspólnej zabawie wzięli udział instruktorzy: Jarosław Rychlewski wystąpił w stroju szlacheckim bez szabli, Izabela Kijanka długo pozostawała nierozpoznana - przebrana za Arabkę, a Renata Furga pokazała się na balu przebierańców w całkiem współczesnych bojówkach.

- W programie rekreacyjnym na scenie Domu Kultury znalazły się gry i zabawy przy muzyce, nauka piosenek pod kierunkiem Marka Binkowskiego – mówi Ewa Majdzińska, instruktorka plastyki. – Sebastian uczył dzieci niełatwych układów break dance. On jest certyfikowanym mistrzem świata w tej dziedzinie. Ostatnim akcentem Feriady była dyskoteka. W przyszłym tygodniu będą kontynuowane seanse filmowe dla dzieci o godz. 9 rano.

Na Feriadzie nie mogło zabraknąć Mateusza Kamińskiego, burmistrza Rzgowa, który przebrany w cylinder i karnawałowe okulary, rozdawał cukierki i ciepło pożegnał dzieci do następnych zimowisk za rok, może już ze śniegiem.  W pożegnaniu uczestniczyła również dyr. GOK Joanna Papuga-Rakowska

Włodzimierz Kupisz
Fot. autor i Renata Furga
 
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=