Na robocią nutę

Mamy za sobą kolejne zajęcia dzięki wyposażeniu, zakupionemu w ramach programu rządowego Laboratoria Przyszłości.
Marcowe spotkanie z Edisonem w klasie III Szkoły Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Kalinie upłynęło pod znakiem dalszego poznawania jego czujników podczerwieni i odtwarzania muzyki. Nowe funkcje wiązały się z wykorzystaniem unikatowych komponentów. Przy okazji kodowania uczniowie odkryli, że w języku EdBlocks może maksymalnie występować 36 bloczków programistycznych.

Ograniczenie to nie przeszkodziło małym programistom stworzyć program, którego głównym celem było odtworzenie melodii po wykryciu na swojej trasie przeszkody. Uczniowie zostali podzieleni na pięć zespołów nawiązujących do Francji: „Konstruktorzy”, „Szefowie kuchni”, „Mecenasi sztuki”, „Historycy” oraz „Kreatorzy mody”. Każda grupa za pomocą specjalnego zestawu konstrukcyjnego stworzyła budowlane symbole nawiązujące do swojej nazwy: modną damską torebkę, wyposażenie francuskiej kawiarenki, wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny w Paryżu oraz piramidę Luwru.

Przed programowaniem dzieci wylosowały utwory muzyczne, które następnie zakodowały zapisem nutowym. Finałem zadania było odegranie, za pomocą wbudowanego w robota buzzera (brzęczka), jednej z pięciu melodii: „Szła dzieweczka do laseczka”, „Wlazł kotek na płotek”, „Sto lat”, ”Mam chusteczkę haftowaną” i „Panie Janie”. Kolejny etap kursu dotyczącego robotyki znacznie poszerzył wiedzę milusińskich oraz zacieśnił relacje rówieśnicze.

SP w Kalinie
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=