Nasi najmłodsi artyści docenieni w "Tygodniku Prudnickim"

Widać już pierwsze efekty wizyty samorządowców i dzieci rzgowskich na zaproszenie władz Prudnika. W „Tygodniku Prudnickim” ukazał się artykuł o wystawie prac plastycznych „Wieszczyna’ 2015”, autorstwa dzieci z Pracowni Plastycznej Gminnego Ośrodka Kultury. Publikacja zajmuje niemal całą dwustronicową rozkładówkę tygodnika! Znalazło sie na niej dużo reprodukcji dziecięcych obrazów.
Pejzaże powstały podczas letniego wyjazdu szkoleniowego - pleneru malarskiego, zorganizowanego przez rzgowski GOK. Pokazano je na ekspozycji w zabytkowych piwnicach pałacu Fränkla. Na jej otwarcie zaproszono 15 młodych artystów w otoczeniu zastępcy burmistrza Rzgowa - Mateusza Kamińskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej Jarosława Świerczyńskiego oraz przewodniczącego Komisji ds. Społecznych RM - Leszka Chwiałkowskiego.
Nasi przyjaciele z Prudnika przygotowali dla młodych artystów moc atrakcji: zwiedzanie miasta w towarzystwie dyrektora Prudnickiego Ośrodka Kultury - Ryszarda Grajka oraz niezastąpionego przewodnika - Marcina Husaka.

Wieczorem odbyło się uroczyste otwarcie wystawy w pałacu pofabrykanckim. Obok naszych władz wzięli w nim udział samorządowcy z Prudnika: burmistrz Franciszek Fejdych, zastępca burmistrza Stanisław Hawron, przewodniczący Rady Miejskiej - Zbigniew Kosiński oraz radni, mieszkańcy Prudnika i Wieszczyny, lokalne media, pracownicy schroniska młodzieżowego w Wieszczynie z kierownikiem Józefem Michalczewskim. W schronisku latem nocowali uczestnicy pleneru malarskiego.

Władze obu samorządów pogratulowały dzieciom wspaniałych prac oraz zobowiązały się do współpracy na gruncie nie tylko kulturalnym.

- To jest taka sytuacja szczególna, kiedy dzieci przywiodły tutaj samorząd i myślę, że to będzie początek współpracy - powiedział wiceburmistrz Mateusz Kamiński.
Jarosław Świerczyński, przewodniczący naszej RM oraz radny Leszek Chwiałkowski zapraszali do odwiedzenia Rzgowa.
Nasza delegacja, przekazała na ręce gospodarzy „Widok Rzgowa”, namalowany przez Sarę Bednarską wraz z materiałami promującymi gminę Rzgów. Artykuł w "Tygodniku Prudnickim" opisuje to wydarzenie i promuje wystawę.
Dla młodych twórców było to wyjątkowe przeżycie, ponieważ po raz pierwszy zaprezentowano ich wystawę poza granicami gminy.

Irmina Kuzik

Na zdj. Otwarcie wystawy rysunków rzgowskich dzieci w historycznych piwnicach pałacu w Prudniku

Fot. Grzegorz Weigt 


Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=