Pamięci Żołnierzy Wyklętych 1 III w Konstantynie

Urząd Miejski w Rzgowie informuje, że w związku z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych w piątek, 1 marca 2024 roku o godz. 10:00 odbędzie się uroczystość złożenia kwiatów i zapalenie zniczy na płycie pomnika Żołnierzy Wyklętych w miejscowości Konstantyna - gmina Rzgów.
Obelisk stanął w 1997 r.  bo władze Łodzi nie wskazały lokalizacji w mieście.  Znajduje się na granicy Łodzi i Konstantyny.  Jego pomysłodawcą był Związek Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego, oddział w Łodzi. Jego łódzki wiceprezes Kazimierz Skibicki zawsze wyrażał się ze wzruszeniem o tym, że delegacje z gminy Rzgów dbają o obelisk i zawsze przynoszą kwiaty, zapalają znicze w Dniu Żołnierzy Wyklętych-Niezłomnych, 15 sierpnia na święto Wojska Polskiego i 1 listopada.

Członków związku i wdów po żołnierzach  II Konspiracji ubywa w dramatycznym tempie, a ci, którzy żyją, najczęściej nie mają już siły ani zdrowia, aby składać kwiaty przed symbolicznym monumentem w Konstantynie. Są wdzięczni, że to miejsce - dzięki zabiegom władz samorządowych - jest lepiej widoczne nawet z daleka.

Zapraszamy do udziału w uroczystości.

(włok)
Fot. Włodzimierz Kupisz/archiwum
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=