Piłkarskie emocje bez Roberta Lewandowskiego

16 czerwca 2022 r. w sali OSP w Guzewie po raz pierwszy rozegrany został bardzo nietypowy mecz piłki nożnej. Nietypowy, ponieważ zawodnikami nie byli typowi piłkarze, a roboty zbudowane przez zespół dzieci, uczęszczających na warsztaty młodego inżyniera - sumo boot camp. Mecz był podsumowaniem wszystkich zajęć, które zostały zorganizowane dzięki programowi mikrograntów dla aktywnych mieszkańców gminy Rzgów.
Dwie drużyny piłkarskie, które w trakcie trwania warsztatów zdobywały wiedzę inżynierską, uczyły się rysunku technicznego, a następnie samodzielnie budowały roboty, spotkały się na wyznaczonym boisku by rozegrać mecz. I trzeba to podkreślić - warto było na taki mecz czekać!

Z pozoru małe roboty, pod dowództwem dzielnych graczy dostarczyły niesamowitych emocji zarówno zawodnikom jak i kibicom zgromadzonym na trybunach. W wydarzeniu wzięli udział:  burmistrza Rzgowa Mateusz Kamiński z małżonką,  dziadkowie uczestników, rodzice i rodzeństwa. Mecz trwał 20 minut i zakończył się niesamowicie wysokim remisem 8:8! Po meczu uczestnicy warsztatów otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz pakiet prezentów ufundowanych przez gminę Rzgów. Ostatnią częścią tego wyjątkowego popołudnia było wspólne ognisko zorganizowane przez strażaków z OSP w Guzewie. Przy ognisku usłyszeliśmy wiele pozytywnych opinii, które tylko potwierdziły, że takie inicjatywy są bardzo interesujące oraz innowacyjne.

Projekt powstał dzięki dofinansowaniu z Lokalnych Mikrograntów Gminy Rzgów 2022 r., o które wnioskowała Ochotnicza Straż Pożarna w Guzewie. Pomysł urodził się w głowach rodziców dzieci, a realizacją w formie wolontariatu zajął się Jakub Jurek, który wspólnie z Klaudią Zaborowską-Gorzkiewicz napisali wniosek dzięki któremu OSP w Guzewie otrzymała dofinansowanie w wysokości 3000 zł. W ramach dofinansowania zakupiono roboty, które były niezbędne do prowadzenia warsztatów. 

 Teskt i foto: Klaudia Zaborowska-Gorzkiewicz, Jakub Jurek
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=