Zamknij komunikaty

Podziękowanie dla aktywnych kół KGW

We wtorek, 12 pażdziernika 2021 roku w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie burmistrza Mateusza Kamińskiego z Anną Pachulską, Agnieszką Modranką (obie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kalinie) i Agnieszką Gałkiewicz, Teresą Baranowską i Agnieszką Juśkiewicz z KGW Rzgów. M. Kamiński podziękował wszystkim paniom z obu kół za udział w konkursie, a tym samym promocję gminy Rzgów na ogólnopolskim Festwalu KGW "Polska od Kuchni". Gratulacje aktywnym społeczniczkom złożyli: zastępca burmistrza Małgorzata Rózga oraz Miron Ossowski, specjalista ds. promocji gminy. 
Gospodynie z obu KGW ze Rzgowa i Kalina przygotowały wspaniałe stoiska ze smakołykami gminy Rzgów na zamku w Uniejowie, gdzie odbywał odbywał się półfinał wojewódzki Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od Kuchni”. Wydarzenie miało na celu integrację i wsparcie lokalnych społeczności oraz promocję polskich produktów i dziedzictwa kulinarnego.

Na festiwalu przygotowano Jarmark produktów regionalnych, podczas którego można było zaopatrzyć się w świeże, pachnące, sezonowe warzywa i owoce, wysokiej jakości wyroby spożywcze lokalnych producentów oraz piękne rękodzieła regionalnych rzemieślników. Można było również spróbować lokalnych przysmaków, które przygotowały koła gospodyń wiejskich z województwa łódzkiego.

Włodzimierz Kupisz
Fot. autor i Natalia Pachulska
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=