Powieje, nadciąga cyklon Ulf

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Poznaniu wydało ostrzeżenie o silnym wietrze w powiecie łódzkim wschodnim w piątek, 17 grudnia od godz. 20 do godz. 13 jutro, 18 lutego. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h, z południowego zachodu, a także z zachodu. Najsilniejsze porywy wiatru wystapią w nocy. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 procent.
A jak to będzie wyglądało w kraju? Instytut Meteorologii ostrzega, że nad Polskę nadciąga huragan, z czym wiążą się trąby powietrzne, a także burze. Pogoda w weekend będzie naprawdę niebezpieczna – ostrzega IMGW. Zmierzający w kierunku Polski cyklon Ulf przyniesie silne wichury. Na Śnieżce może wiać nawet do 200 km/h. Nad Bałtykiem prognozowany jest huragan oraz sztorm o sile 12 stopni w skali Beauforta.

Za załamanie pogody w Polsce odpowiada groźny cyklon Ulf. To głęboki niż, który przyniesie niszczące wichury i burze. Niebezpiecznie będzie między 17 a 19 lutego 2023. Największe zagrożenia pogodowe wystąpią na Pomorzu i Pomorzu Zachodnim - to tutaj wydano alerty 3. stopnia - czyli najgroźniejsze. Wiatr będzie tu wiał w porywach nawet do 125 km/h. W niedzielę wichura powoli osłabnie.

Niebezpieczny jest już wiatr powyżej 70 km/h, powyżej 90 km/h potrafi uszkodzić budynki, połamać drzewa i gałęzie, ale przy prędkości 115 lub wyżej to już wyrywa drzewa z korzeniami, a nawet powoduje bardzo poważne uszkodzenia budynków - wyjaśnia rzecznik IMGW. W związku z tym należy usunąć z podwórek, balkonów, tarasów wszelkie niezamocowane przedmioty, które może przesuwać silny wiatr i powodować dodatkowe szkody. Pojazdy należy przeparkować, aby nie ucierpiały od złamanych drzew i konarów.

(oprac. WK)
Fot. Pexels.com

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=