Spotkanie autorskie z Anną Stryjewską

Anna Stryjewska, związana ze Rzgowem pisarka, autorka kilkunastu powieści obyczajowych była gościem Gminnej Biblioteki Publicznej z okazji ukazania się na rynku trzeciego tomu Sagi Klonowego Liścia. Wydawnictwo Skarpa Warszawska zaplanowało premierę „Kanadyjskiego raju” na środę 6 września 2023 r. Z tej okazji w rzgowskiej bibliotece spotkało się grono entuzjastów czytania, a w szczególności fani powieści Anny Stryjewskiej.
Tom zamykający sagę opowiada o losach Julii, wnuczki Stefanii, znanej czytelnikom z powieści „Łódzka przystań”. Spotkanie Anny Stryjewskiej z Blanką, książkową Julią, zapoczątkowało wspaniałą przyjaźń i stało się inspiracją do podjęcia trudu opisania dziejów rodziny od czasów wojny aż po 2005 rok. Losy Stefanii, Tadeusza, Antoniego, Weroniki, Bajeczki i innych członków rodziny pokazano na tle Łodzi, Lipowa, Warszawy i Bradford leżącego w pobliżu Toronto. Jak w każdej rodzinie, także i w tej książkowej zdarzały się chwile bardzo uciążliwe i bolesne. Szczęście przeplatało się z trudami życia na obczyźnie. Emigracja wiąże się zwykle z nieopisaną tęsknotą za rodzinnym krajem, przyjaciółmi, znajomymi miejscami. Czasami smutek, niechęć i frustacja są tak ogromne, ze nie da się ich ukoić. Przykład niezwykle energicznego, kreatywnego i przedsiębiorczego Antoniego, który po wyjeździe z Polski stracił radość życia jest tego dowodem.
Podczas spotkania pisarka opowiedziała o kolejnych projektach literackich, współpracy z wydawnictwami, technicznych aspektach pracy nad książką. Grafik spotkań autorskich jest mocno zapełniony, szykują się premiery kolejnych książek, najbliższa tuż przed świętamiJ
Dziękuję Ani Stryjewskiej za wybór rzgowskiej biblioteki na premierowe spotkanie wokół powieści „Kanadyjski raj”, wspaniałym czytelnikom za cudowną atmosferę, Burmistrzowi Rzgowa Mateuszowi Kamińskiemu za zielone światło dla kultury w Rzgowie i wspieranie aktywności kulturalnych w naszej placówce, Kasi Dzięgielewskiej za przyjazd na spotkanie aż z Mławy, redaktorowi Ryszardowi Poradowskiemu za życzliwe słowo i medialne wsparcie.

teskt i fot. Anna Malinowska
 
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=