Sukcesy w konkursach ornitologicznych

Od wielu lat Szkoła Podstawowa im. Jana Długosza w Rzgowie bierze udział w konkursach ornitologicznych, a uczniowie zainteresowani tematyką prowadzenia obserwacji przyrodniczych często odnoszą w nich sukcesy. Tak było i tym razem.
8 maja br. w Szkole Podstawowej nr 7 w Łodzi odbył się XXII Konkurs "Hej dzieciaki! Jakie to ptaki?", organizowany przy współudziale Grupy Łódzkiej Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków oraz Klubu Obserwatorów Ptaków. W zmaganiach konkursowych po raz trzeci wzięła udział Alicja Pietraszczyk z klasy VI C, zajmując III miejsce w konkursie wiedzy, który polegał na rozwiązaniu testu oraz rozpoznawaniu ptaków po odgłosach i sylwetkach.

Alicja zgłosiła również chęć udziału w konkursie na album "Ptaki w moim otoczeniu". Przygotowała pracę zawierającą opisy, zdjęcia i rysunki zaobserwowanych przez siebie gatunków. Pomysłowa praca Ali, opatrzona rymowankami opisującymi wybrane gatunki, została dostrzeżona przez jury, które przyznało jej II miejsce.

Poniżej przykładowy rymowany opis bociana białego z albumu uczennicy:
"Z Polską jest on kojarzony,
Na całe życie nie szuka żony.
Do swego gniazda się przywiązuje,
Ochrona ścisła go zobowiązuje.
Chodzi po polach w poszukiwaniu pożywienia,
Płazy, drobne ssaki, owady wchodzą w skład jego pożywienia."

Jesteśmy pełni podziwu dla zaangażowania i ogromu pracy włożonej przez Alicję. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w rozwijaniu wiedzy biologicznej.

Danuta Chojnowska
Opiekun konkursu
13 maja 2024 r.
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=