Szlachetna pomoc

Pomoc dla 20 rodzin z rejonu, Szlachetna Paczka znowu działała w Gminie Rzgów.
Dedykowana pomoc dla 20 rodzin to rezultat zeszłorocznego finału Szlachetnej Paczki.  Już po raz kolejny  „Weekend Cudów” zakończył się sukcesem.
W sobotę rano 11 grudnia 2021r. wolontariusze na czele z liderką Natalią Pachulską  przyjmowali  prezenty przygotowane przez Darczyńców. 15 wolontariuszy pracowało w sztabie przez dwa dni. Magazyn Paczki mieścił się jak co roku w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Guzewie. W pomoc przy noszeniu i transporcie darów zaangażowali się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuszynie oraz firma Uniq Logistic. Wielu Darczyńców to zorganizowane grupy osób m. in. Szkoła Podstawowa im. Św. Królowej Jadwigi w Kalinie, Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Guzewie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Tuszynie, Zespół Szkół elektroniczno-informatycznych im. Jana Szczepaniaka w Łodzi czy Publiczne Przedszkole w Rzgowie. Nie zabrakło również grup znajomych, rodzin czy firm prywatnych.
„W naszym rejonie średnio 1 paczkę przygotowywało 30 osób o łącznej wartości około 5 tysięcy złotych” mówi Natalia Pachulska. To wspaniały rezultat, który był możliwy dzięki wolontariuszom i osobom zaangażowanym w tworzenie paczek. Szczególne podziękowania kierujemy do Wolontariuszy -Patrycji Samiec, Katarzyny Pierzchałki, Agnieszki Kozakiewicz, Magdaleny Hoja-Mordaka, Katarzyny Wysoczyńskiej, Agnieszki Paszkowskiej, Klaudii Zaborowskiej-Gorzkiewicz, Magdaleny Pach, Joanny Gwardy- Żurańskiej, Korneli Nowak, Bartosza Derczyńskiego, Mateusza Pachulskiego oraz Bartosza Samca. Wasza realna pomoc i praca z rodzinami dała im szansę na lepsze jutro.
      
Tekst i fot. sztab Rejonu Rgów, Tuszyn, Brójce
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=