V Mistrzostwa Polski w Siatkonodze Kobiet w Rzgowie

Gmina Rzgów współpracuje z Polskim Futnetem od 2020 roku i dzisiaj jest już jednym z najbardziej rozpoznawalnych ośrodków na futnetowej mapie świata. Piąta edycja najważniejszych krajowych rozgrywek kobiecego futnetu odbędzie się w sobotę, 2 marca 2024 roku. Mistrzostwa zostana rozegrane  w Hali Sportowej GOSTiR Rzgów. Zgłoszenia drużyn są przyjmowane do 28 lutego 2024 roku.
Ty i Twoja drużyna (minimum 3 zawodniczki) możecie powalczyć o miano najlepszej kobiecej drużyny siatkonogi w Polsce.

Co zrobić, aby Twoja drużyna wystąpiła w rozgrywkach w Rzgowie?

Wyślij swoje zgłoszenie na adres polskifutnet@gmail.com
W odpowiedzi otrzymasz szczegóły dotyczące zgłoszenia drużyny do mistrzostw.

Dotychczas po mistrzowski tytuł trzykrotnie sięgały łódzkie Blokerki (2020, 2022, 2023) i raz zawodniczki Zawiszy Rzgów (2021). Mistrzostwa zostaną rozegrane systemem drużynowym, w turnieju wezmą udział zespoły składające się z minimum 3 zawodniczek (organizator sugeruje zespoły liczące 4-5 zawodniczek), a każdy mecz będzie obejmował pojedynek singlowy (1x1), deblowy (2x2) oraz trójkowy (3x3).

Transmisja na żywo z fazy finałowej mistrzostw dostępna będzie na kanale YouTube Polskiego Futnetu.

Siatkonoga to dyscyplina sportu składająca się z dwóch odmian: futnetu – siatkonogi na niskiej siatce i twardym podłożu i footvolleya – siatkonogi plażowej. Futnet został zapoczątkowany przed około stu laty. Gra polega na odbijaniu piłki pomiędzy dwiema drużynami ponad siatką umieszczoną na wysokości 1,1 metra nad ziemią. Odbicia można wykonywać każdą częścią ciała oprócz rąk. W siatkonodze rozróżnia się trzy konkurencje: grę pojedynczą, grę podwójną i grę w trójkach. W Polsce najpopularniejsze są singiel i debel. Na świecie siatkonoga nosi nazwę futnet, za jej promocję zaś odpowiada Światowa Federacja Siatkonogi (UNiF), a w Europie (EFTA).

W Polsce za promocję siatkonogi odpowiada departament Siatkonoga Polska w SYSKO SportMarketing. Polskim promotorem tego sportu jest łodzianin Michał Sieczko, który zasiada we władzach obu międzynarodowych organizacji odpowiedzialnych za rozwój siatkonogi. Pierwsze mistrzostwa Polski w futnet odbyły się w 2005 roku w Zgierzu. Mistrzostwa rozgrywane były w dwóch konkurencjach: grze pojedynczej (singlu) oraz grze podwójnej (deblu).

(włok)
Fot. Polski Futnet
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=