Zamknij komunikaty

W Guzewie kolizja magistrali usunięta

W czwartek, 4 sierpnia 2022 r. udało się usunąć kolizję kanalizacji deszczowej  z magistralą wodociągową w Guzewie. Chodzi o rury w wykopie pomiędzy przedszkolem ze żłobkiem a Szkoła Podstawową.  Po ułożeniu rur i utwardzeniu gruntu, powstaną miejsca postojowe dla aut pracowników i rodziców odwożących pociechy na zajęcia.
- Trzeba było rurę wodociągową obniżyć, aby ominęła ją nowa kanalizacja deszczowa – mówi inspektor Bogdan Błaziński z nadzoru budowlanego Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Rzgowie. – Zakres inwestycji obejmuje położenie 60 metrów karbowanej rury stalowej o przekroju jaja (1,15 x 0,82 m) pomiędzy rowem melioracyjnym na zapleczu placówek oświatowych, a betonową komorą przy jezdni.  To zupełnie nowa komora zbudowana przy drodze w kierunku Gospodarza. Powstała z myślą o tzw. podczyszczaniu deszczówki wymieszanej ze ściekami z jezdni.

Okoliczni mieszkańcy pytają wykonawców, dlaczego przygotowana do ułożenia rura kanalizacyjna jest stalowa. Chodzi o to, żeby nie ugięła się pod ciężarem zaparkowanych samochodów.  

Ułożenie rury kanalizacyjnej uporządkuje stosunki wodne na tym często podmakającym terenie. Realizacja tej inwestycji będzie kosztować około 300 tysięcy złotych.

Tekst Włodzimierz Kupisz
Fot. Bogdan Błaziński

 
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=