W najnowszej gazecie

Ukazało się kolejne wydanie bezpłatnego miesięcznika samorządowego „Rzgów Nasza Gmina”. Najważniejsza wiadomość to przyjęcie przez Radę Miejską w Rzgowie tegorocznego budżetu: wydatki wyniosą 108 milionów złotych, dochody budżetu – 75 mln, a 33-milionowy deficyt zostanie sfinansowany m. in. z emisji obligacji komunalnych.
 
Żłobek w Guzewie gościł Barbarę Sochę, wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej oraz wojewodę łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego. Goście na konferencji prasowej poinformowali o nowej edycji programu Maluch+ do 2029 roku o dużym 5,5-miliardowym budżecie. Przypomnijmy, że również żłobek guzewski był dofinansowany z tego źródła.

Gazeta przynosi informacje z placów budów gminy Rzgów. We wnętrzu np. świetlicy wiejskiej w Starej Gadce trwają prace wykończeniowe. Marek Derski ze rzgowskiego ratusza, specjalista ds. pozyskiwania funduszy zewnętrznych opowiada z jakim mozołem udało się szczęśliwie zrealizować jedną z najdroższych inwestycji dekady – dwukrotne powiększenie oczyszczalni ścieków oraz skanalizowanie 23 ulic w Starowej Górze oraz Starej Gadce.  Gdyby zdecydowanej większości mieszkańców tych ulic nie udało się podpiąć do sieci kanalizacyjnej, trzeba byłoby zwracać dotację unijną z odsetkami.

Gazeta przynosi zapowiedzi imprez w Gminnym Ośrodku Kultury, podsumowanie roku 2022 w kulturze, w Gminnej Bibliotece Publicznej, obszerną relację z wydarzeń sportowych oraz z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. Zapraszamy do lektury.

Włodzimierz Kupisz
 
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=