Zamknij komunikaty

W Starowej Górze kanalizacja od razu z podglądem

Właśnie rozpoczęła się najdroższa – obok przepompowni ścieków - inwestycja związana z kanalizacją w gminie Rzgów. Ekipa budowlana wkroczyła z ciężkim sprzętem na ul. Wójtowską w Starowej Górze.

- Przedsięwzięcie obejmuje wykonanie 985 metrów bieżących kanalizacji sanitarnej, w tym 700 mb podciśnieniowej, reszta to kanalizacja grawitacyjna – mówi Bogdan Błaziński, inspektor nadzoru z Urzędu Miejskiego w Rzgowie. Wykonawca zamontuje 16 studni zaworowych. - Kanalizacja z założenia musi być wyposażona w najnowocześniejszy monitoring tychże studni. Wykonawca zainstaluje elektroniczne czujniki, kontrolujące pracę studni zaworowych. W razie awarii Gminny Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Rzgowie będzie dysponował wizualizacją zdarzenia w czasie rzeczywistym.

Jak poinformował Marek Derski, specjalista ds. pozyskiwania funduszy zewnętrznych w rzgowskim ratuszu - koszt inwestycji brutto to prawie 975 tysięcy złotych, w tym 454 611 złotych dofinansowania uzyskanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Wykonawcą kanalizacji na ul. Wójtowskiej jest Binstal Tomaszów Mazowiecki. Czas realizacji przedsięwzięcia - do 6 grudnia 2021 roku.

Włodzimierz Kupisz
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=