Wieczór poetycki poświęcony W. Szymborskiej

W piątek, 24 marca 2023 r. o godz. 18 spotykamy się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie na wieczorze poezji Wisławy Szymborskiej. Setna rocznica urodzin wybitnej polskiej poetki stała się inspiracją do ogłoszenia roku 2023 Rokiem Szymborskiej. Stosowną uchwałę Senat Rzeczypospolitej Polskiej przyjął 16 listopada 2022 r.
Dorobek polskiej noblistki to trzynaście tomów poetyckich, które ukazywały się na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Wiersze tłumaczone na ponad czterdzieści języków znane są w najdalszych zakątkach świata. O ponadczasowości poezji Wisławy Szymborskiej niech świadczą choćby muzyczne interpretacje jej tekstów. Wiersz „Nic dwa razy” został zaśpiewany przez Łucję Prus w latach sześćdziesiątych XX wieku, zespół Maanam w roku 1994, a ostatnio przez idolkę najmłodszego pokolenia - Sanah.  

To wspaniałe, że poezja trafia do serc wszystkich pokoleń, a przypadający zawsze w marcu Światowy Dzień Poezji łączy miłośników uniwersalnych, kunsztownych i misternych tekstów poetyckich. Na poetycką ucztę w swoje progi zaprasza Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie w piątek, 24 marca 2023 r. o godz. 18. Oprawę muzyczną zapewnia znakomity Gminny Ośrodek Kultury w Rzgowie.

Anna Malinowska
Fot. Piotr Guzik/Fotorzepa/Forum

 
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=