Z wioski indiańskiej do Doliny Skrzatów

Zakończył się drugi tydzień półkolonii z GOSTiR, w którym uczestniczyło kolejnych 120 dzieci pod opieką 10 opiekunów oraz instruktorów.
Ten tydzień obfitował w niesamowite przygody i mnóstwo uśmiechów. Dzieci z gminy Rzgów dwiedziliły ciekawe miejsca. Jednym z nich była Wioska indiańska Tatanka w Solcy Małej w gminie Ozorków, gdzie mogą się spełnić nasze marzenia i dziecięce fantazje. W tym miejscu każdy ma możliwość podróży w czasie i przeniesienia się w wyobraźni do tajemniczego i kolorowego świata Indian Ameryki Północnej. W tym urokliwym miejscu, wśród kilkunastu indiańskich namiotów tipi można zobaczyć i doświadczyć, jak wyglądało życie rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej.

Pod czujnym okiem przewodników należących do Polskiego Ruchu Przyjaciół Indian odwiedzający wioskę poszerzają swoją wiedzę, a także sprawdzają się w różnych indiańskich konkurencjach. W wiosce indiańskiej znajduje się jedyna w Polsce ziemianka wzorowana na domostwach Indian Hidatsa, Mandan i Pawnee. Zwiedza się w niej muzeum z jedną z najbogatszych, systematycznie poszerzanych kolekcji replik indiańskiego rękodzieła. Wszystkie eksponaty są wykonane z naturalnych materiałów takich jak skóry, pióra, kolce igłozwierza, kości, czy włosy. W ziemiance mozna obejrzeć  stroje bogato zdobione szklanymi koralikami, przedmioty codziennego użytku, broń, instrumenty muzyczne i zabawki.

Podczas pobytu w wiosce indiańskiej ze wszystkich stron otacza obecnych muzyka. Począwszy od odgłosów natury poprzez szmery grzechotek, melodyjne tony indiańskiego fletu aż po rytmiczne odgłosy bębnów, zachęcających do wspólnego śpiewu i tańca. W czasie wycieczki każdy uczestnik ma możliwość nauczenia się indiańskiej pieśni i tańca.

Oprócz tego dzieci z półkolonii GOSTiR widziały:
- Dolinę Skrzatów
- Mikrokosmos - Park Edukacyjno-Rozrywkowy

Były też bliższe spacery:
- OSP Rzgów
- Cmentarz wojenny w Starej Gadce w miejscu krwawej bitwy w 1914 roku, w której zginęło 2 tysiące żołnierzy w tym Polaków wcielonych do armii zaborczych.

Cały tydzień upłynął dzieciom bardzo szybko na dobrej zabawie i sportowych zmaganiach. Ostatniego dnia uczestnicy uczcili piątek grillem i słodyczami, a także udziałem w zajęciach typu:
- Kreatywne warsztaty wyrobu naturalnej soli do kąpieli
- Warsztaty z LEGO
- W trosce  o dobre samopoczucie na weekend, dzieci zaplatały  kolorowe warkoczyki i piękne, letnie bransoletki.

Źródło: fb GOSTiR i Tatanka
Opr. (włok)
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=