Z wizytą w mieście tkaczy

Uczestnicy zajęć turystyczno-sportowych, realizowanych przy Urzędzie Miejskim w Rzgowie - majową niedzielę spędzili  bardzo aktywnie. Pod opieką nauczycieli Agnieszki Ruty i Marcina Łukaszewskiego  wyruszyli do miasta nad Bzurą, gdzie  królowali niegdyś tkacze.
Zajęcia miały charakter gry miejskiej, w której podzieleni na drużyny uczestnicy zajęć  musieli m.in. rozwiązać krzyżówkę opartą o tekst Umowy Zgierskiej z 1821 roku, dotrzeć do Parku Kulturowego Miasto Tkaczy , wykorzystując różę wiatrów, odnaleźć Muzeum Miasta Zgierza, aby obejrzeć tam makietę miasta z początków XIX wieku, a wszystko po to, żeby dotrzeć do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie czekały na nich prawdziwe emocje na trasach parku linowego.

Ostatnie zadanie miało mniej historyczny charakter, dotyczyło bowiem umiejętności poetyckich naszych uczestników, którzy stworzyli żartobliwe dystychy z jeżem, symbolem Zgierza, w roli głównej, a to przykładowe:

Fajny jeż szedł przez Zgierz
I wymyślił sobie wiersz
Jestem sobie dzisiaj w Zgierzu
I podróżuję  sobie na jeżu

Przygotowane zadania questowe nagradzane były słodkimi upominkami, a rywalizacja była imponująca. Zmęczeni, ale zadowoleni uczestnicy zajęć  wrócili do Rzgowa późnym popołudniem i już czekają na kolejne zajęcia.

Tekst i fot. Agnieszka Ruta i Marcin Łukaszewski
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=