"Żywy obraz" przedszkolaków nagrodzony

W środę, 3 kwietnia 2024 roku o godz. 10 w Gminnym Ośrodku Kultury w Rzgowie odbędzie się wręczenie nagród w konkursie fotograficznym pt. "Żywe obrazy – Ludzie w malarstwie na przestrzeni wieków”.
W tym roku szkolnym Przedszkole Publiczne w Rzgowie po raz pierwszy zorganizowało we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury konkurs fotograficzny pt. "Żywe obrazy – Ludzie w malarstwie na przestrzeni wieków”. Konkurs przeznaczony był dla wszystkich dzieci z Przedszkola Publicznego w Rzgowie, Punktu Przedszkolnego „Jagódki” w Tadzinie oraz Punktu Przedszkolnego „Kornelki” w Guzewie.

Pracę konkursową stanowiła fotografia przygotowana przez rodziców i dzieci, przedstawiająca tzw. „żywy obraz”, czyli scenę  odzwierciedlającą jeden z wybranych obrazów malarskich. Zadaniem dziecka wraz z rodzeństwem bądź rodzicem było zainscenizowanie wybranego obrazu malarskiego dowolnego artysty w taki sposób, by odzwierciedlał on malarski oryginał. Poprzez mimikę, ubiór, fryzurę czy dobór odpowiednich rekwizytów należało ukazać postać uwidocznioną na znanym obrazie. Wyboru dzieła malarskiego dokonywał  uczestnik konkursu wraz z rodzicem. 

Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni twórczej, stosowanie kreatywnych rozwiązań i zachęcanie do własnych poszukiwań i interpretacji obrazu oraz doskonalenie wiedzy dotyczącej kompozycji dzieła malarskiego i fotograficznego, jak również możliwości zastosowania jej w praktyce. Konkurs ten choć skierowany był do dzieci - niósł za sobą ideą wzmacniania więzów rodzinnych i spędzeniu wspólnego czasu na tworzeniu wyjątkowego projektu. Pomysłodawcami konkursu, a razem koordynatorami były nauczycielki Przedszkola Publicznego w Rzgowie: Elżbieta Jaros, Małgorzata Tokarczyk i Aleksandra Zielska.

Z uwagi na oryginalność i widoczne zaangażowanie w ich stworzenie wszystkie nadesłane prace zostały nagrodzone. Liczymy na to, że konkurs ten na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń naszej gminy. Wystawę fotografii nadesłanych przez dzieci można oglądać od 2 do 17 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Rzgowie. Serdecznie zapraszamy.

E. Jaros, A. Zielska
Fot. Włodzimierz Kupisz
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=