"Camerata" koncertowała w rzgowskiej świątyni

Z okazji "Cecyliady", święta patronki i 19. rocznicy stworzenia chóru, "Camerata" koncertowała w kościele parafialnym w Rzgowie. Święta Cecylia to patronka chórów, lutników, muzyków, a takze organistów.
Ksiądz kanonik Krzysztof Florczak odprawił uroczystą mszę św. w intencji Rzgowskiego Chóru "Camerata". W homilii ksiądz proboszcz  wychwalał wszechstronność chóru, jego szeroki, zróżnicowany repertuar, bogatą działalność oraz zasługi na wielu polach. Z racji święta obdarował chórzystów obrazkami Matki Boskiej Częstochowskiej, której zabytkowy, XVII-wieczny wizerunek znajduje się w jednym z ołtarzy naszej świątyni. Chór wykonał Hymn do św. Cecylii (Niby echo..), Na stopniach Twego tronu oraz premierowy  Nieście chwałę mocarze.. - Psalm XXVI M. Gomółki do słów J. Kochanowskiego.  

Bonusem dla zebranych w świątyni – wiernych słuchaczy była wzruszająca, wypełniona przesłaniem „Modlitwa o pokój” N. Blachy (będąca nowością w repertuarze "Cameraty" i jakże aktualna w obecnym czasie), za którą grupa zebrała gorące brawa.

Dyrygentka podziękowała za wsparcie wszystkim obecnym, a nadmienić należy iż obecni byli m.in.przedstawiciele władz: przewodniczący Rady Miejskiej Radosław Pełka, burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński, wiceburmistrz Monika Pawlik, radny RM Zbigniew Waprzko, jak również radna powiatowa Edyta Waprzko.

Przypomnijmy, iż pierwsza część "Cecyliady’ 2022" w postaci łatwego, lekkiego i przyjemnego koncertu, okraszonego kawką, herbatką i słodkościami - „Dziewiętnastka z "Cameratą" – lekkostrawna” odbyła się w 17 listopada w sali widowiskowej GOK w Rzgowie. Spotkanie chórzystów z władzami było ostatnim akcentem tegorocznych obchodów.

Izabela Kijanka
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=