Ich święto powinno trwać cały rok

W czwartek, 2 lutego 2023 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Rzgowie odbył się koncert „Dla Babci i Dziadka”. Przygotowała go grupa wokalna pod kierunkiem Marka Binkowskiego. On też był konferansjerem i z wielkim poczuciem humoru oraz taktem podtrzymywał młodych artystów na duchu. Niektórzy byli bowiem po prostu trochę stremowani i onieśmieleni.
Z uwagi na dużą liczbę wykonawców program został podzielony na dwie części. Niektórzy wokaliści zadebiutowali na wielkiej scenie, inni występowali już po raz kolejny.  Niektóre piosenki zostały zaśpiewane w języku angielskim. Uwagę zwracały stroje artystów. Trudno się dziwić, bo gmina Rzgów nie od dziś słynie z krawcowych.

Na zakończenie koncertu burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński wyraził wielkie uznanie dla występujących artystów, które stają w świetle reflektorów i muszą pokonać lęk przed występem przed liczną publicznością. Złożył życzenia i podkreślił, że Dzień Babci i Dzień Dziadka powinny trwać cały rok. Za występ podziękowała wokalistom dyrektor GOK Joanna Papuga-Rakowska.

Tekst i fot. Włodzimierz Kupisz
 
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=