Orkiestra szczodrych ofiarodawców

31. Finał  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka upłynął w Rzgowie pod znakiem wyjatkowo wysokiej frekwencji, do czego przyczynił się bogaty program wydarzeń towarzyszących. Szabla i tort wystawione do aukcji internetowej znalazły szczodrych nabywców w cenie po tysiąc złotych!  Bukiety kwiatowe Flower Box osiagnęły cenę 130 zł, pluszowy Misio - 160 zł, wisior z agatem  - 110 zł, srebrna moneta papieska - 205 zł, a trzykilogramowy chleb wiejski - 200 zł.
Zbiórka Wielkiej Orkiestry J. Owsiaka na diagnostyczny sprzęt medyczny niezbędny w razie podejrzenia sepsy - została zainaugurowana przed mszą i w trakcie nabożeństwa dla dzieci w kościele parafialnym w Rzgowie. Na placu kościelnym pojawili się pierwsi kwestarze,. Zagrała Rzgowska Orkiestra Dęta oraz zaśpiewał Rzgowski Chór „Camerata”, oba reprezentujące Dom Kultury.

Pieniądze na szlachetny cel zbierano do puszek przede wszystkim w Ośrodku Sportu, Turystyki i Rekreacji przy ul. Szkolnej. Zuchy ZHP zbierały w towarzystwie rodziców w halach targowych, a nawet w ruchliwych miejscach w Rzgowie. W GOSTiR widzieliśmy efekty bardzo dobrej organizacji: wcześniej zaangażowani mieszkańcy przywozili własnoręcznie upieczone ciasta, a nawet trzykilogramowy chleb wypieczony metodą tradycyjną.

Uwagę gości zwracała popularna loteria fantowa. Los kosztował 5 złotych. Mieszkańcy, przedsiębiorcy  i gmina ofiarowali gadżety do losowania od pluszaka po książki, torby, kosmetyki i biżuterię dla nastolatek. Strażacy ochotnicy z OSP Rzgów zadbali, żeby nie zabrakło kiełbasy z grilla. Do tego był oczywiście żurek, kawa oraz herbata. Smaczne, więc puszki orkiestrowe pęczniały od banknotów.

Wśród atrakcji na płycie Hali Sportowej non stop trwały mecze piłki nożnej młodzików, a potem cały blok występów cheerleaderek ze Rzgowa, Brójec i innych ośrodków. Organizatorem tego barwnego, roztańczonego widowiska był Power Fun Rzgów. Na zakończenie programu usypano wielkie złote serce orkiestrowe z wielu kilogramów bilonu groszowego. Tymczasem za ścianą najmłodsi mogli poszaleć na dmuchańcach albo pomalować sobie buzie u profesjonalistki. Bawiono się ze szczudlarzem i wystawano w kolejce po różnokształtne balony.

We wspólnej zabawie i w kweście wzięli udział m. in. Mateusz Kamiński, burmistrz Rzgowa, Radosław Pełka – przewodniczący Rady Miejskiej oraz Klaudia Zaborowska-Gorzkiewicz – radna powiatowa.

Tekst i fot. Włodzimierz Kupisz
 
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=