Zamknij komunikaty

Rzgowskie „świerszczyki” w finale

Aż dziewięcioro młodych adeptów sztuki recytatorskiej ze Rzgowa zakwalifikowało się do Wielkiego Finału 49. Konkursu Świerszczykowe Wierszyki 2023, który odbędzie się już 4 czerwca odbędzie się w Łódzkim Domu Kultury. W gminnych eliminacjach, które 17 maja odbywały się w doskonale wyposażonym Gminnym Ośrodku Kultury w Rzgowie wzięło udział 25 recytatorek i recytatorów w wieku szkolnym.
Decyzją jury w Wielkim Finale swoje umiejętności zaprezentują nie tylko zdobywcy gminnego Grand Pix, ale także osoby wyróżnione. Takie decyzje komisji konkursowej mogą świadczyć o dobrym przygotowaniu dzieci przez pedagogów do udziału w konkursie.
Grand Prix w rzgowskich eliminacjach zdobyli: Bianka Bednarczyk, Karolina Michalak, Jana Kicińska, Kaja Wyrzuc, Emilia Kurnyta. Z wyróżnień i również występie w Wielkim Finale cieszyło się wczoraj czworo dzieci: Katarzyna Kluska, Kornelia Stępień, Patrycja Skoneczna i Alan Ruszkowski. Serdeczne gratulacje dla zwycięzców i słowa podziwu dla wszystkich uczestników gminnych eliminacji, którzy zostali uhonorowani okolicznościowymi dyplomami i upominkami.
Po trzech latach przerwy spowodowanej sytuacją epidemiczną powraca konkurs recytatorski „Świerszczykowe Wierszyki”. Biorą w nim udział dzieci w wieku 6 – 11 lat, które na finał do Łodzi przyjadą ze wszystkich zakątków województwa łódzkiego. „Świerszczykowe Wierszyki” to jeden z najstarszych konkursów recytatorskich dla dzieci.
 
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=