Strażnica OSP Bronisin Dworski na finiszu

Po remoncie fragmentu dachu, ociepleniu wszystkich ścian, pomalowaniu - strażnica OSP Bronisin Dworski przy ul. Strażackiej 9 będzie jedną z najpiękniejszych i najbardziej funkcjonalnych remiz w regionie – twierdzi Iwona Kowalczyk, kierownik Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Rzgowie. Remontowany budynek wizytowała również wiceburmistrz Monika Pawlik.
Remont rozpoczął się w ubiegłym roku. Jego pierwsza część zakończy się według umowy z wykonawcą pod koniec marca 2023 roku, ale jest realna nadzieja , że nastąpi to przed terminem. Pierwszy etap budowy upłynął pod znakiem niespodzianek.

- Pewnego dnia deszczówka dostała się do środka, woda płynęła po ścianie, na szczęście nie było jeszcze nowej elewacji - mówi Adam Bednarczyk, prezes bronisińskiej Ochotniczej Straży. – W rezultacie zwróciliśmy się do gminy o dodatkowe pieniądze na interwencyjny remont połaci dachu na powierzchni 53 metrów kwadratowych. Rada Miejska zgodziła się na sfinansowanie tego dodatkowego remontu za prawie 28,8 tysiąca złotych.

Jak poinformowała szefowa inwestycji gminnych Iwona Kowalczyk, w trakcie remontu okazało się, że trzeba dodatkowe pieniądze przeznaczyć na skucie starych i wykonanie nowych tynków w obszerniejszym zakresie, który nie był przewidziany w pierwotnej umowie podpisanej z wykonawcą.  

Efektem pierwszego etapu remontu jest ocieplenie i nowa elewacja trzech ścian strażnicy na powierzchni aż 539 metrów kwadratowych, zamontowanie 36 metrów bieżących rur spustowych na wody opadowe oraz obróbki blacharskie i nowe parapety. Wykonawca zamontował 6 okien oraz jednoskrzydłowe drzwi aluminiowe. Stare oświetlenie zastąpiono 5 oprawami ledowymi, gwarantującymi niższe rachunki za prąd.

Drugi etap remontu planowany w tym roku obejmuje front budynku od ul Strażackiej w zakresie docieplenia i wykonania nowej elewacji. Całość inwestycji została obliczona na 378 tysięcy złotych z uwzględnieniem powiększenia kwoty na remont.

Włodzimierz Kupisz
Fot. Monika Pawlik, Iwona Kowalczyk
 
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=