Modernizacja, budowa dróg oraz chodników

Modernizacja, budowa dróg oraz chodników w 2018 r.

Remont odcinka 651 metrów bieżących drogi powiatowej Huta Wiskicka – Tadzin to jedna z trzech największych inwestycji drogowych w 2018 roku. Na wspomnianym odcinku drogowcy ułożyli dwie warstwy asfaltu, stanowiące solidną podbudowę drogi. Koszt przebudowy drogi to 1 mln 363 tys. złotych. Część kosztów przebudowy drogi  pokryło starostwo powiatu łódzkiego wschodniego.
Na ul. Tuszyńskiej w Rzgowie nowy asfalt na 896-metrowym odcinku. Ma ona w tym miejscu szerokość 7,10 metra. Ul. Tuszyńska w Rzgowie latem 2017 roku zyskała chodnik i odwodnienie. Modernizacja kosztowała 949 tysięcy złotych. Jego zakres obejmował wymianę krawężnika po zachodniej części i przemieszczenie wjazdów o około 3 centymetry w związku z podniesieniem poziomu asfaltu. Po wschodniej części remontowanego odcinka wymieniono wyeksploatowaną część krawężnika i dostosowano wjazdy do poziomu nowego asfaltu. Wykonawca dał 8 lat gwarancji i 5 lat rękojmi.
Latem 2018 r. zakończył się I etap przebudowy ulicy Łódzkiej w Rzgowie, będący fragmentem drogi powiatowej nr 2942E. Zakres inwestycji objął remont jezdni, przebudowę zjazdów indywidualnych do posesji i zjazdów publicznych oraz poboczy. Zostało także poprawione odwodnienie pasa drogowego istniejącymi rowami. Wartość przebudowy to blisko 900 tysięcy złotych. Ponieważ ulica Łódzka jest fragmentem drogi powiatowej nr 2942E, więc jej przebudowa była wspólną inwestycją gminy Rzgów i Starostwa Powiatowego łódzkiego wschodniego.
W ciągu trzech ostatnich lat gmina Rzgów i Starostwo Powiatowe wspólnie sfinansowały inwestycje drogowe w sumie za 13 mln zł, z czego aż 9,7 mln zł to wkład gminy w remonty i budowę dróg powiatowych przebiegających przez nasz obszar. Udział finansowy gminy Rzgów w modernizacji dróg jest największy spośród wszystkich gmin z powiatu łódzkiego wschodniego.
W Bronisinie Dworskim przy ulicy Strażackiej powstał chodnik wraz ze zjazdami do posesji. Powstało 428 metrów bieżących chodnika o szerokości półtora metra. Chodnik jest z szarej kostki betonowej. Posiada odwodnienie do rowu przydrożnego. Koszt: 180 tysięcy złotych.
Nowe chodniki powstały również na odcinku 561 metrów bieżących przy ul. Letniskowej w Rzgowie, co kosztowało 218 tysięcy złotych i 215 mb w Kalinku, co kosztowało 107 tysięcy złotych.
Budowa chodnika w Starowej Górze przy ul. Futrynowej.  Prace wykonano na odcinku 507 metrów bieżących kosztem 186 tysięcy złotych brutto.
W Rzgowie przy ul. Tuszyńskiej powstały fragmenty nowego chodnika podczas modernizacji ulicy.
W 2018 r. wyremontowano 220-metrowy odcinek chodnika szerokości 1,50 metra w Prawdzie, co kosztowało 35,5 tysiąca złotych.
 

Modernizacja, budowa dróg oraz chodników w latach 2014-2015

Modernizacja drogi powiatowej Kalinko-Rzgów – 260 tysięcy złotych
Modernizacja drogi powiatowej Gospodarz-Guzew (ul. Cegielniana) – 567,6 tys. zł
Przebudowa drogi powiatowej w Kalinie – 574,2 tys. zł
Projekt budowy chodnika wzdłuż drogi powiatowej w Romanowie kosztował 8,8 tys. zł, a wykonanie 523 metrów bieżących chodnika oraz 280 metrów kwadratowych podjazdów do posesji – 95 tys. zł
Wykonanie projektu przebudowy skrzyżowania ulic: Tylna, Szkolna, Ogrodowa w Rzgowie (droga powiatowa) – 9 tys. zł
Pomoc finansowa dla powiatu łódzkiego wschodniego z przeznaczeniem na przebudowę drogi powiatowej Kalino-Stefanów – 200 tys. zł
Budowa drogi gminnej: ul. Kusocińskiego w Rzgowie - 29,3 tys. zł
Budowa rowów odwadniających w gminie Rzgów – 99,9  tys. zł
Przebudowa drogi w Czyżeminku - 100,6 tys. zł
Przebudowa ul. Grójeckiej w Bronisinie Dworskim – 272 tys. zł
Przebudowa ul. Górnej w Rzgowie – 102,1 tys. zł
Przebudowa ul. Przyrodniczej w Konstantynie – 51 tys. zł
Wykonanie projektu przebudowy ul. Literackiej, Łąkowej i Krótkiej w Rzgowie – 15,1 tys. zł
Wykonanie projektu ulic Graniczna i Topolowa w Starowej Górze – 24 tys. zł
Wymiana płyt żelbetowych w ciągu pieszym na kładce na rzece Ner na ul. Łódzkiej w Rzgowie – 35 tys. zł
98 tys. zł kosztowała budowa chodnika długości 514 mb. i szerokosci 1,5 metra w Kalinku od skrzyżowania z drogą do Modlicy do skrzyżowania z drogą do zakładu PWiKOŁ

30 lipca 2015 r. oddano do użytku zmodernizowany odcinek drogi powiatowej nr 2916E Guzew – Gospodarz (droga krajowa nr 71) długości 2185 mb. Ta inwestycja kosztowała 539 tysięcy złotych, w tym udział Starostwa Powiatu Łódzkiego Wschodniego wyniósł 250 tys. zł.

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=