Zamknij komunikaty

8 IX spotkanie organizacyjne baletu

Spotkanie organizacyjne warsztatów baletowych zaplanowane zostało 8 września o godz. 18.00. Prosimy o zabranie wygodnego stroju i obuwia na zmianę. Na zajęcia przyjmowane będą dzieci od piątego roku życia. Zajęcia będą się odbywały w poniedziałki i czwartki: godz. 17.00 (5-7 lat), godz. 18.00 (7-9 lat). Koszt uczestnictwa za miesiąc to 80 zł.
Program zajęć obejmuje podstawy tańca klasycznego, zabawy rytmiczno-taneczne, krótkie układy choreograficzne, improwizację ruchową, gimnastykę rozciągającą techniką barre au sol.

Celem zajęć jest:

-    wyrobienie u dzieci nawyku utrzymania prawidłowej postawy ciała oraz poruszania się z gracją i wdziękiem,

 -   rozwinięcie poprawnej koordynacji ruchowej, muzykalności, wyrazu scenicznego,

-    poprawa sprawności fizycznej,

-    nauka zapamiętania tańca - poprzez zapoznanie z prostymi elementami tanecznymi a następnie z krótkimi choreografiami,

-    nauka zespołowego działania i sprawnego poruszania się w przestrzeni.

Zajęcia prowadzić będzie Angelika Łysiuk - absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi, absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie - specjalność: pedagogika baletu oraz studiów podyplomowych - kierunek: teoria tańca.

Przez wiele lat była pedagogiem tańca klasycznego, tańca historycznego oraz wiedzy o tańcu w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. F. Parnella w Łodzi. Artystka zespołu baletowego Teatru Wielkiego w Łodzi oraz Teatru Muzycznego w Łodzi. Założycielka i pedagog Akademii Tańca w Pabianicach, uczestniczyła w wielu kursach, warsztatach i seminariach z zakresu tańca klasycznego i historycznego, współpracuje z różnymi ośrodkami kultury na terenie całego kraju.

Tekst i fot. Gminny Ośrodek Kultury
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=