Nowe nasadzenia

Nowe surfinie i wilce już posadzone w donicach wiszących na lampach w parku i na parkingu przed pocztą. Przybywa nowych magnolii, buków kolumnowych, rozchodników, traw ozdobnych i drzew laurowych.


Pracownicy Referatu Ochrony Środowiska przy pomocy Referatu Komunalnego oraz pracowników gospodarczych porządkują park, skwer, rondo, parking przy poczcie, skate park oraz teren dookoła urzędu. Przycinane i nawożone są drzewa i krzewy, dosypywana jest kora.

W ramach prac konserwacyjnych już usunięto część uschniętych i schorowanych irg oraz jałowców płożących. W ich miejsce wsadzone zostały, między innymi, berberysy, perovskie, irgi błyszczące. Te prace sanitarne jeszcze będą wykonywane w kolejnych dniach. Również w niedalekiej przyszłości będzie dosiewana trawa na trawnikach oraz wykonywane zabiegi pielęgnacyjne. Niebawem będą realizowane nasadzenia według zgłoszeń radnych i sołtysów, między innymi z Gospodarza, Guzewa, Starowej Góry oraz Prawdy. Drzewa i krzewy do posadzenia w tych miejscowościach już zostały zakupione.
Dzięki wsparciu pracowników Referatu Komunalnego, którzy pomagają koparką i traktorami z przyczepami przy wykonywaniu cięższych prac urząd oszczędza pieniądze, których nie musi wydawać na usługi firm zewnętrznych. Wsparcia przy pracach ogrodniczych udziela także rzgowska Szkółka Drzew I Krzewów.
W tym roku wszelkie aktywności związane z pielęgnacją zieleni w gminie Rzgów oraz nowymi nasadzeniami drzew, krzewów, bylin, roślin są finansowane z kar za nielegalne usuwanie drzew. Te opłaty muszą być wykorzystane na zadania związane z ochroną środowiska.
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=