Zapalili się do turnieju – zdobyli cenne nagrody

We wtorek 8 marca 2016 r. w Urzędzie Miejskim w Rzgowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Zastępca burmistrza Mateusz Kamiński oraz członkowie jury: dh Mateusz Kuzik z zarządu OSP w Rzgowie i Włodzimierz Kaczmarek z magistratu przekazali zwycięzcom atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Urząd Miejski w Rzgowie.
Nagrody stanowiły tablety dla uczniów, którzy zajęli pierwsze miejsca, drukarki komputerowe dla zdobywców drugich miejsc oraz bezprzewodowe zestawy komputerowe (klawiatury i myszki) za trzecie miejsca.
W kategorii podstawówek I miejsce zdobył Mikołaj Stefaniak ze Szkoły Podstawowej w Rzgowie (36 pkt), II – Miłosz Olban (31 pkt), III – Jerzy Walczak (29 pkt).

Na poziomie gimnazjalnym I miejsce przypadło Mateuszowi Olbanowi (bratu Miłosza), który zdobył 32 pkt, II miejsce zajął Dominik Wypchło (25 pkt),  a III – Aleksandra Próbka.

Po uroczystym wręczeniu nagród, Mikołaj Stefaniak z kl. Va ze SP im. Jana Długosza przyznał, że tematyką przeciwpożarową interesuje się stosunkowo niedawno.  Szczególnie interesująca jest dla niego historia pożarnictwa, kategoryzacja niebezpiecznych zdarzeń, pozwalająca dobrać najbardziej skuteczne metody gaszenia lub przeciwdziałania innym zagrożeniom. Mikołaj Stefaniak rozważa możliwość podjęcia w przyszłości służby w straży. To nie jest jego jedyna pasja. Interesujecie jeszcze przyrodą i historią, w szczególności prehistorią.

Mateusz Olban z kl. IIIc gimnazjum bierze udział w turniejach  wiedzy pożarniczej systematycznie od III klasy podstawówki. Bierze się to w dużej mierze z tradycji rodzinnej – tata  należy do OSP Grodzisko, a dziadek do OSP Bronisin Dworski nie mówiąc o wujku z tej samej jednostki! Mateusz Olban ma kłopoty z określeniem, jak długo przygotowywał się do testów. Wiele wiedzy utrwalił sobie przygotowując się do poprzednich edycji turnieju. Teraz mógł skupić się na najbardziej aktualnych rozporządzeniach i dokumentach. Mateusz interesuje się jeszcze biologią i chemią. Waha się, czy zdecydować się na pozostanie strażakiem czy lekarzem.

Tekst i fot. Włodzimierz Kupisz

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=