Zawiszanki wicemistrzyniami Polski w siatkonodze

W niedzielę, 5 marca 2023 roku  w GOSTiR w Rzgowie cały dzień trwały zmagania IV Mistrzostw Polski Kobiet w Siatkonodze pod Honorowym Patronatem Burmistrza Rzgowa. Rzgowianki po zdobyciu tytułu mistrzyń Polski w 2021 r. i wicemistrzyń w 2022 r. były zdeterminowane, aby znów stanąć na podium. W finale obrończynie tytułu mistrzowskiego - Blokers Łódź wygrały jednak z Zawiszankami Rzgów. Wicemistrzostwo w Polsce  to też powód do wielkiej dumy. Gratulujemy! 
KS Blokers Łódź to pierwszy i zarazem najbardziej utytułowany futnetowy klub w Polsce. Powstał w 2011 roku, z początku składał się tylko z męskiej drużyny. Żeńska sekcja klubu stworzona została sporo później, ale już zdążyła odnieść sporo sukcesów. 

Łódzkie Blokerki grały w finałach wszystkich trzech rozegranych dotychczas mistrzostw Polski, dwa z nich wygrywając.  W tym roku skład Blokerek uległ sporej zmianie. Pionierka siatkonogi w Polsce - Ewa Tyll - reprezentująca barwy Blokers Łódź od samego początku, w tym roku zagrała  w drużynie ze swojego rodzinnego miasta - Zawiszy Rzgów.

Za to szeregi Blokerek zasiliły dwa bardzo mocne nazwiska. To jedna z liderek reprezentacji Polski - Andżelika Błoch oraz powoli wracająca do gry po kontuzji, bardzo utalentowana młoda zawodniczka, mająca już za sobą debiut w biało-czerwonych barwach - Natalia Małek. Oczywiście w składzie Łodzianek nie mogło zabraknąć, zawodniczek stanowiących w ostatnich latach o sile tej drużyny - Diany Maciaszczyk (MVP mistrzostw Polski 2020) oraz Angeliki Puchalskiej (MVP mistrzostw Polski 2022).

Oprac. (włok)
Źródło: Polski Futnet, GOSTiR Rzgów, Blokers Łódź, Fiero Zawisza Rzgów
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=