Most znów iluminowany

Ikona Rzgowa – stalowy most na Nerze znów jest podświetlony. Iluminacja rozbłysła jeszcze przed świętem Niepodległości. Przypomnijmy, że instalacja elektryczna została zepsuta przez młodocianego wandala, zatrzymanego wkrótce przez policję dzięki współpracy z urzędnikiem rzgowskiego ratusza.

Ubezpieczyciel majątku gminnego wypłacił już 10,2 tysiąca złotych za szkodę. Iluminacja była nieczynna z powodu zbierania materiałów śledczych. Sprawca stanie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich na początku grudnia.

Rzgowski zabytkowy most tramwajowy na rzece Ner jest konstrukcji kratownicowej, której wszystkie elementy są nitowane. Połączył on brzegi rzeki w latach 1915 - 1916 na potrzeby przedłużanej wówczas linii tramwajowej z Rudy Pabianickiej do Kruszowa przez Rzgów i Tuszyn. Ostatni raz przejechał po nim tramwaj w 1993 r. Obecnie - po kapitalnym remoncie i usunięciu torowiska - pełni funkcję mostu dla pieszych i rowerzystów. Warto wiedzieć, że bliźniaczy most  tego typu znajduje się w Lutomiersku (woj. łódzkie) i jest ciągle wykorzystywany przez tramwaje. (WK)

Fot. Marek Derski
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=