Gminny System Powiadamiania SMS

28 sierpnia 2015 r. o godz. 9:37, 637 abonentów sieci komórkowej GSM otrzymało SMS-a następującej treści: INFORMACJA
„Serdecznie Witamy Państwa w Gminnym Systemie Powiadamiania SMS.
Burmistrz Rzgowa Konrad Kobus, Z-ca Burmistrza Mateusz Kamiński”

Ta z pozoru niewiele znacząca informacja niosła jednak ze sobą bardzo ważny przekaz: wreszcie, po kilku miesiącach intensywnych prac  udało się bez falstartu doprowadzić do wysłania tej i następnych wiadomości SMS. Zainteresowanie mieszkańców taką forma komunikacji systematycznie rośnie (ponad 3000 gospodarstw domowych zostało objętych gminnym systemem).
System powiadamiania SMS został stworzony także na potrzeby Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, aby informować o zagrożeniach, które mogą wystąpić na terenie gminy. "Szybka informacja to dziś podstawa skutecznej ochrony życia i mienia. Jeśli będą  miały miejsce ważne zdarzenia losowe, mające wpływ na jakość i komfort życia mieszkańców, to każdy, kto jest zarejestrowany w naszej bazie, otrzyma stosowną informację na ten temat, np.  o planowanych wyłączeniach prądu na danym terenie i o ewentualnych awariach - mówił burmistrz Konrad Kobus.

Dzisiaj te dobre praktyki są nadal kontynuowane. Zakładana tematyka SMS-ów to przede wszystkim informacje kulturalne, sportowe oraz komunikaty urzędowe. Zapisani do systemu użytkownicy nie muszą się martwić tym, że zostaną zasypani ogromną ilością spamu i bezużytecznych reklam. SMS-y będą dotyczyły wyłącznie ważnych tematów, ich częstotliwość nie będzie uciążliwa dla odbiorcy, skupiamy się na najważniejszych komunikatach.

Zainteresowanych przystąpieniem do systemu zapraszamy poprzez kontakt ze swoimi sołtysami lub bezpośrednio z sekretariatem Urzędu Miejskiego w Rzgowie, otrzymają tam Państwo druki zgłoszenia przystąpienia do systemu.

Regulamin oraz Formularz przystąpienia do systemu do pobrania w załącznikach do artykułu. 

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=