Bajkowe tańce przedszkolaków

W piątek rano, 13 maja 2022 roku w Hali Sportowej w Rzgowie odbył się Festiwal Twórczości i Tańca, zorganizowany przez Przedszkole Publiczne w Rzgowie. Na płycie zatańczyło łącznie około 300 przedszkolaków, a na trybunach zasiadło 200 rodziców i dziadków.
Trudno się więc dziwić, że w pobliżu GOSTiR dramatycznie zabrakło miejsc do parkowania. Niektórzy przechodnie myśleli, ze w hali zaczęły się jakieś międzynarodowe targi.

Projekt ten organizowany jest od 27 lat – mówi Mariola Mikołajczyk, dyrektorka Przedszkola Publicznego w Rzgowie. - Dwanaście grup dzieci w przedziale wiekowym od 3 do 6 lat prezentowało swoje taneczne umiejętności, w układach choreograficznych nawiązujących  do bajkowych utworów. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności na najwyższym poziomie otrzymując gromkie brawa od licznej publiczności. Kadra pedagogiczna wraz z pomocami nauczyciela przez wiele tygodni rzetelnie ćwiczyła układy taneczne, co zaowocowało pięknym występem małych artystów.

Od lat patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem sprawuje burmistrz Rzgowa, Mateusz Kamiński. Gośćmi honorowymi byli poza gospodarzem gminy: Monika Pawlik - zastępca burmistrza Rzgowa, Nina Ryszka - prezes zarządu Ptak S.A, Klaudia Zaborowska-Gorzkiewicz - członkini zarządu powiatu łódzkiego wschodniego. Rzgowski samorząd dofinansował festiwal.

 Prezes zarządu Ptak S. A ufundował natomiast 325 biletów dla wszystkich dzieci na bezpłatne wejście do Candy Parku z okazji Dnia Dziecka. Nagrody w postaci pięknych pucharów dla każdej grupy przedszkolnej, ufundowane zostały przez Piotra i Magdalenę Pietraszczyków ze Rzgowa. 

Opr. Włodzimierz Kupisz
Fot. organizator
 
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=