„Camerata” śpiewała w Krynicy Morskiej

W dniach 4-12 lipca b.r Rzgowski Chór „Camerata” przebywał na warsztatach wokalnych w Krynicy Morskiej. W urokliwym miejscu, na Mierzei Wiślanej grupa promowała gminę Rzgów przygotowując się jednocześnie (po niełatwym czasie pandemii) do zaplanowanych na sierpień koncertów.
Obecność grupy w odblaskowych czapeczkach,  sygnowanych rzgowskim logo wzbudzała ogólne zainteresowanie i ciekawość podczas śpiewów i przemarszu ulicami miasteczka.  Zachodzące słońce towarzyszące sesji zdjęciowej na plaży dodały blasku nowym, popielatym bluzom z haftem logo „Cameraty”, czy bielutkim koszulkom, które znakomicie podkreślały opaleniznę chórzystów.

Nie jest bowiem tajemnicą, iż trafiliśmy na wspaniałą, słoneczną pogodę. Piosenki z naszego najnowszego repertuaru, które ćwiczyliśmy  i zaprezentowaliśmy publiczności podczas wieczorku kulturalno - integracyjnego w ośrodku – sprowokowały wspólne śpiewy, ogólną radość, wzbudziły burzę oklasków, komplementy, ciepłe słowa i gratulacje, a przede wszystkim zachwyt i tańce najmłodszej publiczności. Piosenki – hity („Jedzie pociąg” czy „Jak się masz”) zrobiły furorę, a brawom nie było końca. Oczywiście ukoronowaniem koncertu stał się bis - piosenka promująca nasza gminę  - „Bo tylko w Rzgowie”!  Właśnie te reakcje są najlepszą formą podziękowań dla chórzystów Rzgowskiego Chóru „Camerata” .

Przypadkowo, na naszym koncercie zjawili się radny gminy Rzgów Zbigniew Waprzko z małżonką Edytą - radną powiatową, którzy akurat spędzali urlop w tej samej miejscowości. Kolejnym ważnym i wielce wzruszającym wydarzeniem był aktywny udział chórzystów w liturgii, którą uświetniali swym śpiewem  w Domu Zakonnym Księży Werbistów. Ciekawostką jest fakt, iż Eucharystii tej przewodniczył brat misjonarz z Indonezji.

Rekreacyjno - turystyczną funkcję wypadu nad polskie morze spełnił rejs po Zalewie Wiślanym do Fromborka – urokliwego miasteczka, w którym żył i działał światowej sławy astronom, twórca teorii heliocentrycznej – wielki uczony, ekonomista , matematyk, lekarz, prawnik, urzędnik i kanonik - Mikołaj Kopernik.
Zapewne wszyscy wiedzą, iż to On „wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię , polskie go wydało plemię…”. W przepięknej, gotyckiej Bazylice Archikatedralnej WNMP i św. Andrzeja przebogatej w zabytki kultury, odwiedziliśmy grób M. Kopernika i wysłuchaliśmy wspaniałego koncertu organowego, intrygującego tym bardziej, iż stół gry znajduje się w zasięgu wzroku, przy wejściu do świątyni.

Tylko wytrwali wspięli się na Wieżę Wodną, aby podziwiać panoramę miasteczka. Dodatkowo, pokonując trasę na wybrzeże widzieliśmy słynną inwestycję – przekop Mierzei Wiślanej w Skowronkach - łączący Zalew Wiślany z Morzem Bałtyckim.

Pełni wrażeń powróciliśmy do Rzgowa, aby po sezonie wakacyjnym przygotowywać się do zaplanowanych, kolejnych wydarzeń artystycznych.
Radzie Miejskiej i burmistrzowi Rzgowa dziękujemy za wsparcie wyjazdowych warsztatów naszej grupy artystycznej GOK, tworzonej głównie przez mieszkańców, ale nie tylko. I pewnym jest, że WARTO BYĆ w CAMERACIE!

Chórzyści Rzgowskiego Chóru „Camerata”
Dyrygent Izabela Kijanka
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=