Spotkania autorskie z Ewą Nowak

Wyjątkowo udane spotkania autorskie z pisarką Ewą Nowak odbyły się w piątek 13 stycznia 2023 r. w Szkole Podstawowej w Kalinie oraz w sali widowiskowej GOK w Rzgowie. 
Ewa Nowak jest z wykształcenia pedagogiem terapeutą. Urodziła się w 1966 roku w Warszawie, wychowała się na warszawskim Powiślu. Pochodzi z rodziny nauczycielskiej. Akcja jej książek rozgrywa się w czasach jej współczesnych, jednak w obszarze zainteresowań pisarki znajdują się problemy uniwersalne, właściwe ludziom w każdych czasach. Tematy, którymi zajmuje się autorka, to trudne wybory, pokonywanie własnych słabości, konieczność świadomego podejmowania walki o to, na czym człowiekowi najbardziej zależy, naturalne trudności w odróżnieniu dobra i zła, konsekwencje krótkowzroczności i bezmyślności, słabość psychiczna lub kalectwo ciała.

Książki tej autorki cechuje intelektualny humor połączony z celnością opisywania rzeczywistości. W swoich książkach  autorka podpowiada jak sobie radzić w domu i w szkole, w dobrych i złych chwilach, z przyjaciółmi i z rodzicami. Odnosi się do wartości takich jak uczciwość, szczerość wobec siebie i innych, przyjaźń,  miłość i szacunek dla drugiego człowieka.

Podczas spotkania uczniowie poznali energiczną i niezwykle życzliwą autorkę  felietonów, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży.  Ewa Nowak z ogromnym poczuciem humoru opowiadała o swoich początkach pisarskich i obecnej twórczości. Atmosfera, którą stworzyła pozwoliła jej nawiązać dobry kontakt z młodzieżą. Serdeczna i otwarta pisarka zachęcała do czytania książek, które są skarbnicą pomysłów na życie i panaceum na problemy dnia codziennego. Swoją pozytywną energią zaraziła wielu uczniów i dodała im wiary w siebie. Po spotkaniu Ewa Nowak podpisywała swoje książki, składała  autografy i pozowała do zdjęć z uczniami.

Tekst: Sylwia Bińczyk
Foto: Anna Malinowska
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=